Неділя, 18.04.2021, 21:46
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Вербська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Корисне посилання
Корисне посилання
Корисне посилання

Історія школи                     В 1895 році селяни Верби ухвалили відкрити школу, але коштів на її утримання не було. І лише в 1905 році у Вербі було відкрито школу Міністерства освіти, яку в 1908 році перетворили на двокласну. Ця школа містилась у приватному приміщенні, учнів було 107, вчителів 3.
 
            У 1940 році в селі відкрили неповну середню школу. За німецької окупації, хоча можливості і умови були відсутні чимало наших односельчан навчав у власному домі відомий громадський і політичний діяч України наш земляк Дмитро Григорович Ісаєвич; його вихованці стали згодом вчителями нашої школи: Громнюк Зіна Артемівна, Олексюк Ольга Іванівна. Син Дмитра Григоровича є видатним вченим, директором інституту українознавства Національної Академії Наук у Львові.

            В 1944 році в селі відчинила двері середня школа на 14 класів, розпочала роботу вечірня школа.

            60-70-ті роки були часом розвитку загальноосвітньої політехнічної школи, запроваджувалась обов’язкова загальна середня освіта і особлива увага приділялась виробничому навчанню. Метою його була підготовка учнів до вибору професії і трудової діяльності. Значно зріс контингент учнів у ті роки мікрорайон школи охоплював 22 села, 9-10 класів було по 4-5 паралелей. Щорічно школа випускала 120 і більше учнів. Впроваджувалось поглиблене вивчення предметів. Наша школа була першою у районі школою з класами поглибленого вивчення фізики. А наприкінці 70-х років стала базовою по виробничому навчанні. Стараннями адміністрації школи та вчителів-ентузіастів у школі була створена фундаментальна база для вивчення автомобільної справи. На базі школи проводились районні, обласні, республіканські семінари з різних предметів, спортсмени школи виходили на орбіту обласних та республіканських змагань.  

         Випускники старшого покоління пам’ятають школу, як комплекс великої довгої будівлі і з півдесятка більших і менших приміщень, схожих на селянські хати. І лише в 1975 році ударними темпами за сім місяців з лютого по вересень було побудовано школу-красуню.

          Сучасна школа пережила і радощі і біди. Та навіть у складних умовах школа жила, працювала з поглядом у майбутнє. 80-і-90-і роки, початок ХХІ століття найурожайніший час у школі на золоті та срібні медалі. В ці роки при двох паралельних класах чверть і навіть третину медалей району отримували учні Вербської школи. Наші випускники успішно долали вступні бар’єри у престижні вузи, поступали на державну форму навчання, підтверджуючи високий статус медаліста.
  


Святкування 100-річчя школи

            Сучасна Вербська загальноосвітня школа взяла курс на європейську модель розвитку, впроваджена 12-ти бальна система оцінювання, введено профільне навчання. Сьогодні в школі навчається 332 учні. Школа має потужний кадровий потенціал. У школі працює 47 вчителів. У їх складі: 26 спеціалістів вищої кваліфікаційної категорії, 5 вчителів мають педагогічне звання "Старший вчитель", маємо 3 вчителі-методисти. У педагогічному колективі школи працює 28 вчителів – випускників нашої школи. Сьогоднішній педагогічний колектив школи – це гармонійне поєднання молодості і мудрості. Учні школи успішно виступають на предметних олімпіадах, перемагають у спорті, добиваються успіхів в гуртках художньої самодіяльності, відомі в масштабах України авіамоделісти.

            Школа в селі – це головний осередок розвитку здорового коріння української нації. Школа була, є і буде оберегом української культури та народних традицій. Бо саме тут акумулюються духовно-моральні цінності поколінь.

Наші контакти
вул.Шкільна,7,
c. Верба,
Дубенського району,
Рівненської області,
35670,
тел. 0971131970,
e-mail:dubno_sat9@ukr.net
Корисне посилання
Корисне посилання
Корисне посилання
Корисне посилання
Корисне посилання
Корисне посилання

Copyright MyCorp © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz